Znów igramy z pogodą. Mecz przy otwartym dachu

Warszawa

TVN24Ze Szkotami przy otwartym dachu

Prognozy nie są optymistyczne. W Warszawie wieczorem ma padać, a nawet mogą przejść burze. Tymczasem delegat UEFA nakazał rozegranie meczu Polska - Szkocja przy rozsuniętym dachu Stadionu Narodowego. Czeka nas powtórka z rozrywki?

"Delegat UEFA, po zapoznaniu się z prognozami pogody oraz wolą obu drużyn zdecydował, że mecz rozegrany zostanie przy otwartym dachu" - napisał na Twitterze rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. I tu zaczynają się problemy, bo według niemal wszystkich prognoz, wieczorem w stolicy powinien spaść deszcz.

Pytanie brzmi - jak duży?

Pamiętają o basenie?

"Mamy prognozy z lotniska Chopina, które mówią o lekkim, przelotnym deszczu" - dalej pisze Kwiatkowski. Ale już co innego twierdzą portale pogodowe. Według lubianej przez polskich użytkowników strony Accuweather, w momencie rozgrywania meczu przez Warszawę ma przejść burza. Z kolei portal tvnmeteo.pl szansa na burzę wynosi 40 proc., a suma opadów nie powinna przekroczyć 4 mm. Gorzej, jeśli przewidywania są niedoszacowane.Niemal dokładnie dwa lata temu intensywne opady deszczu uniemożliwiły rozegranie spotkania Polska - Anglia na warszawskim Stadionie Narodowym w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Mimo prognoz zapowiadających po południu zachmurzenie i opady, organizatorzy nie zdecydowali o zasunięciu dachu Stadionu Narodowego. Kiedy deszcz się rozpadał, murawa mocno nasiąkła i według świadków bardziej przypominała pole ryżowe niż powierzchnię boiska.

Więcej na sport.tvn24.pl

bucz/sport.tvn24.pl/jb

Polska zagra ze Szkocją
TVN24