Znów Dźwigowa do remontu

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. TVN Warszawa

Ulica Dźwigowa idzie do generalnego remontu. - To nawet więcej niż remont. Trzeba położyć jezdnię na nowo - mówi Adam Sobieraj rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Prace mają rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca.

Trudno w Warszawie o ulicę, które jest remontowana częściej niż Dźwigowa. W październiku ubiegłego roku przechodziła uciążliwy dla kierowców remont. Okazało się, że to za mało, bo znów zaczęła się zapadać w tym roku. A to nie koniec problemów.

- Naprawialiśmy odwodnienia, które się pojawiły, ale napór wody nie ustawał - mówi Sobieraj. Teraz ulica ma być już ostatecznie wyremontowana. Tak w każdym razie zadecydował Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

"Przez okres letni"Nakazał Prezydentowi miasta stołecznego Warszawy "usunięcie nieprawidłowości występujących w stanie technicznym obiektu budowlanego, tj. odcinka drogi wojewódzkiej nr 719, zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Wałowicka i Połczyńska - czytamy w komunikacie na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Co to oznacza w praktyce?Urzędnicy podkreślają, że jezdnię trzeba będzie ułożyć "na nowo". – To więcej niż naprawa. Będzie nowa podbudowa, nowa jezdnia, nowe odwodnienie i kolektor – wylicza Sobieraj.Prace mają zacząć się w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. – Potrwają przez okres letni. Decyzja właśnie zapadła, więc, w najbliższych dniach będzie przygotowywana organizacja ruchu – mówi rzecznik.

Na razie nie są znane koszty prac.ran/ec