Znów awaria pociągu inspiro. "Brak napięcia"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZanik napięcia w pociągu inspiro- zdjęcie ilustracyjne

Pociąg inspiro zablokował rozjazdy na stacji metra Młociny. Składy dojeżdżały tylko do stacji Słodowiec i tam zawracały. - Utrudnienia trwały kilkanaście minut- uspokaja Metro Warszawskie. Zepsuty pociąg został odholowany.

Do awarii doszło we wtorek około 17.30. - Pociąg inspiro stał na torach odstawczych na stacji Młociny. Miał się włączyć do ruchu. Doszło jednak do zaniku napięcia, co spowodowało że skład nie mógł zjechać i zablokował rozjazdy -wyjaśnia Paweł Siedlecki, z Metra Warszawskiego. - Pozostałe pociągi kursowały więc jedynie do stacji Słodowiec i tam zawracały- dodaje.

Na czas utrudnień Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową kursującą na trasie: Metro Młociny - Kasprowicza - Metro Marymont.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów metra na odcinku Metro Słodowiec - Metro Młociny.

Jak poinformował przed 18.00 Siedlecki, składy kursują już normalnie. - Utrudnienia trwały kilkanaście minut. Pociąg został odholowany- dodaje.

Kolejny raz

To już kolejna awaria pociągu inspiro. Chociaż Metro Warszawskie tłumaczy, że to "choroba wieku dziecięcego" to i tak pasażerowie uważają, że pociągi te psują się za często. Tym bardziej, że tylko inspiro będzie obsługiwało II linii metra.

Największa awaria tego modelu pociągu miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. W jednym ze składów wybuchł pożar. Poszkodowanych zostało 9 osób, w tym trzech policjantów. Ze stacji i pociągu ewakuowano ok 150 osób. CZYTAJ WIĘCEJ

Po tym zdarzeniu ratusz zadecydował o wycofaniu na 4 miesiące (do marca) wszystkich dopuszczonych do użytku składów inspiro.

We wtorek rano, prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie tłumacząc, że zadymienie było wynikiem usterki, a chaos w trakcie akcji ratunkowej to wina pasażerów.

Więcej przeczytasz tutaj.

Zobacz wizualizację, jak mogło dojść do listopadowej awarii.

Tak mogło dojść do pożaru w metrze
"Polska i świat" TVN24

su