Zniszczyli pomnik: "to już siódmy albo ósmy raz"

Najnowsze


Pomnik Żołnierzy Radzieckich został po raz kolejny zdewastowany przez wandali, którzy oblali go czerwoną farbą i pomalowali czarnym sprayem - zaalarmował nas na Kontakt 24 Natalia. Urzędnicy z Pragi Południe przyznają, że to kolejny raz juz w tym roku.

"Smoleńsk pomścimy", "Stalin & Beria i Tusk", swastyka i dużo czerwonej farby. Tak wygląda pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej w parku Skaryszewskim.

- Zdjęcie zrobione o godz. 10.30 w sobotę - pisze na Kontakt 24 Natalia. - Pomnik rzeczywiście jest cały pomazany - potwierdza informacje internautki Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

"Siódmy albo ósmy raz"

Okazuje się, że chuligani grają władzom dzielnicy na nosie, bo to prawdopodobnie druga dewastacja w ciągu dwóch dni.

- W piątek dostaliśmy zgłoszenie o dewastacji i jeszcze tego samego dnia został umyty. Możliwe, że to kolejny raz. To będzie już siódmy albo ósmy - mówi rzeczniczka Pragi Południe Ewelina Buczyńska.

Będzie monitoring?

Dlaczego w tym miejscu nie ma monitoringu? - Sytuacja jest skomplikowana, bo teren parku Skaryszewskiego podlega Zarządowi Oczyszczania Miasta. Natomiast samym pomnikiem opiekuje się dzielnica. Będziemy rozmawiać z ZOM na temat rozwiązania tego problemu. Na razie jednak czyścimy po każdej dewastacji - dodaje.

mjc/par