Zniszczona wiata stacji metra. Runęły elementy rusztowania

Najnowsze

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plZniszczona wiata metra

Źle zabezpieczone rusztowanie zniszczyło wiatę nad stacją metra przy ulicy Świętokrzyskiej. W czasie wichury na szyby spadły niezabezpieczone elementy. - Koszt wymiany szyb pokryje firma prowadząca remont - mówi Maciej Czerski z biura prasowego Warszawskiego Metra.

W czasie piątkowej wichury ucierpiała wiata nad wyjściem ze metra przy ulicy Świętokrzyskiej.

- Dwie boczne szyby popękały w wyniku uderzenia - potwierdza Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego. - Spadły na nie źle zabezpieczone elementy rusztowania wykorzystywanego do remontu elewacji pobliskiego budynku - precyzuje.

Jak dodaje, kosztem naprawy obciążona zostanie firma wykonująca prace budowlane. - Winowajca, czyli jej właściciel, sam się zgłosił i przyznał, że rusztowanie było źle zabezpieczone. Zdecydował się zapłacić za nowe szyby - dodaje Czerski.

Wymiana jednak nie nastąpi szybko. To raczej kwestia miesiąca niż dni, ponieważ trzeba czekać na wykonanie specjalnie wzmocnionych szyb.

Czerski zapewnia, że pasażerom wychodzącym z metra nic nie grozi. - To szkło, które w takich przypadkach nie rozpada się na drobne kawałki - dodaje.

skw//ec