Zniknie PKS Stadion. W zamian prowizorka

Warszawa

| Fakty TVNfot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Dworzec PKS Stadion zostanie zlikwidowany, ale w zastępstwie na razie nie powstanie nowy - informuje "Gazeta Stołeczna". Pasażerowie jadący na wschód - zarówno na terenie kraju, jaki za granicę - od września będą musieli szukać swoich przystanków w różnych miejscach Warszawy.

Urzędnicy już kilkukrotnie przedłużali życie dworca. Teraz nie mają jednak wyjścia. Z końcem sierpnia trzeba go zamknąć, żeby zdążyć z przygotowaniem otoczenia Stadionu Narodowego przed Euro 2012.

Miał być PKS Warszawa Wschodnia...

Problem w tym, że dworzec nie ma się gdzie przeprowadzić. Kilkanaście miesięcy temu urzędnicy co prawda znaleźli dla niego miejsce w okolicach Dworca Wschodniego. Budowa się jednak opóźnia.

...będą przystanki tymczasowe

Według "Stołecznej" urzędnicy proponują w zamian rozwiązanie prowizoryczne. ZTM nieco rozbuduje istniejącą pętlę od ul. Lubelskiej. Znajdzie sie tam 18 stanowisk dla autobusów PKS, powstanie też pawilon z kasami. Jednak nawet tego nie uda się zrobić wcześniej niż na przełomie kwietnia i maja 2012 roku.

Do tego czasu przewoźnicy będą musieli korzystać z przystanków rozrzuconych po mieście. "Stołeczna" pisze, że ZTM zaproponował im kilka lokalizacji: na rodndzie Wiatraczna, rondzie Waszyngtona i na pęli przy Wschodnim. Ci, którzy uznają taki wariant za opłacalny będą też mogli korzystać z Dworca Zachodniego.

fot. TVN Warszawa
fot. TVN Warszawa
| Fakty TVN

js