Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Znikną ogłoszenia, graffiti i brud. Wielkie mycie przystanków

Warszawa

ZOMZOM wyczyści wiaty

Zarząd Oczyszczania Miasta umyje ponad tysiąc przystanków tramwajowych i autobusowych. Z szyb zniknie brud a także graffiti i szpecące ogłoszenia. Umyte zostaną ławki i gabloty.

Od 1 lipca 2017 roku do kompetencji Zarządu Oczyszczania Miasta należy dbanie o czystość na przystankach Zarządu Transportu Miejskiego. W związku z tym rozpoczęło się kompleksowe mycie około 1000 wiat, które potrwa do jesieni.

Jak zapowiada ZOM, tygodniowo myte będzie około 100 wiat. Pracownicy umyją zarówno szyby jak i ławki oraz gabloty. Z przystanków zniknie szpecące graffiti a także usunięte zostaną nielegalnie umieszczone ogłoszenia. Prace porządkowe prowadzone będą nad ranem, przed komunikacyjnym szczytem.

Zarząd Oczyszczania Miasta podkreśla, że tereny przystanków czyszczone są przynajmniej raz dziennie. W razie potrzeby, częstotliwość ta jest zwiększana. Pracownicy ZOM reagują na zgłoszenia o bałaganie od mieszkańców, które zgłaszane są poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Zobacz też: "PKP Płudy: Wyłączyli windy z powodu upałów"

Trzy windy działająMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/mś