Znika kłopotliwy objazd ul. Popiełuszki. Teraz utrudnienia w stronę Marymontu

TVN Warszawa

UMObjazd zamkniętego odcinka ulicy

Objazd zamkniętego odcinka ulicy
UM

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców Żoliborza. W nocy z czwartku na piątek zniknie kłopotliwy objazd fragmentu ulicy Popiełuszki. Niestety - utrudnienia pojawią się teraz na drugiej jezdni.

Pod ul. Marymoncką Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje nowy kolektor ściekowy. Częścią tej inwestycji jest budowa trzech komór, które umożliwią skierowanie tam ścieków: jedna powstaje przy al. Jana Pawła II a dwie pod ul. Popiełuszki.

Od 1 grudnia zeszłego roku trwała budowa komory pod zachodnią jezdnią, na odcinku pomiędzy ul. Gojawiczyńskiej a Krasińskiego. Kiedy drogowcy zamknęli tę część jezdni, kierowcy byli zdezorientowani.

Zmiany w nocy z czwartku na piątek

Teraz wodociągowcy wejdą na jezdnię wschodnią (prowadzącą w kierunku ul. Słowackiego). W nocy z 12 na 13 lutego wyłączony z ruchu zostanie fragment od Krasińskiego do Sarbiewskiego.

Wprowadzony zostanie też zakaz skrętu w lewo z Popiełuszki w Krasińskiego, w kierunku placu Wilsona. Manewr ten można będzie jednak wykonać "na około" - skręcając w prawo, w stronę Broniewskiego, i zawracając tuż za skrzyżowaniem.

Organizacja ruchu Popiełuszki/ Krasińskiego
UM

Mieszkańcy powinni zwrócić uwagę na zmianę kierunku ruchu na ul. Sarbiewskiego – od piątku będzie prowadziła w kierunku ul. ks. Popiełuszki. Objazd zamkniętego odcinka ulicy zostanie poprowadzony ulicami: Krasińskiego – placu Wilsona – Słowackiego lub Krasińskiego – Broniewskiego - Włościańska. Prace potrwają ok. 3 miesięcy.

Odciąży "Czajkę"

Utrudnienia związane są z budową komór i kolektora Burakowskiego bis. Kolektor ściekowy o średnicy 3 m i długości ponad 3 km powstaje pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej na odcinku od ul. Żeromskiego do komory w rejonie mostu M. Skłodowskiej-Curie.

Jest on budowany metodą bezwykopową, ale nie oznacza to, że nie są konieczne żadne prace ziemne – trzeba wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz łączące nowy kolektor z istniejącym kolektorem Burakowskim.

Nowy kolektor biegnie równolegle do wybudowanego w 1961 r. kolektora Burakowskiego, którym płyną ścieki z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do układu przesyłowego pod Wisłą i dalej do oczyszczalni Czajka.

Zobacz, jak działa "Czajka":

Kierownik Czajki o działaniu oczyszczalni
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl