Znicz 2011: drogówka i "tajniacy" ruszają do akcji

Warszawa

fot. TVN24

W najbliższy piątek rusza "Znicz", czyli coroczna policyjna akcja wzmożonych kontroli na głównych trasach i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O bezpieczeństwo dbać będą zarówno umundurowani funkcjonariusze drogówki, jak i policyjni wywiadowcy.

Podczas działań "Znicz 2011" policjantów wspierać będą strażnicy miejscy, harcerze oraz Żandarmeria Wojskowa. Policja będzie sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W akcji będą wideo-rejestratory w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Lepiej auobusem

Wszystkim, którzy wyruszają odwiedzać groby bliskich policja przypomina o przerwach na odpoczynek i zapięciu pasów przez wszystkich pasażerów. W okolicy cmentarzy należy zwrócić szczególną uwagę na pieszych, których będzie więcej niż zwykle. Policja namawia do korzystania z komunikacji publicznej.

Rok temu 120 pijanych

W 2010 roku podczas czterech dni świątecznego weekendu na terenie Warszawy i mazowieckich powiatów doszło do 243 kolizji i 33 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 33 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 120 nietrzeźwych kierujących.

bako//ec