Znęcał się nad swoim dzieckiem. "Trzeba go było odizolować"

Warszawa

kspMężczyzna został odizolowany od reszty rodziny

Policjanci z Wiązowny zatrzymali 40-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoim 3-letnim dzieckiem. Mężczyzna nadużywał alkoholu i był agresywny. - Zdecydowaliśmy o natychmiastowym odizolowaniu od pozostałych członków rodziny - informują policjanci. Sprawą zajęła się otwocka prokuratura.

Kilka dni temu policjanci z posterunku w Wiązownie zostali zawiadomieni, że w jednym z domów na terenie gminy może dochodzić do przemocy wobec niepełnoletnich. Na miejscu okazało się, że ofiarą jest 3-letnie dziecko. Z zebranych przez policjantów materiałów wynikało, że doświadczyło ono przemocy domowej.

Oprawcą był prawdopodobnie 40-letni ojciec. Policjanci ustalili, że nadużywa alkoholu i zachowuje się agresywnie nie tylko względem dziecka, lecz także innych członków rodziny.

Grozi mu do 5 lat

- Zdecydowali o konieczności natychmiastowego odizolowania mężczyzny. 40-latek trafił do policyjnej celi, a o zaistniałej sprawie natychmiast powiadomiono otwocką prokuraturę - relacjonuje policja.

Mężczyzna został przesłuchany. Prokuratura zdecydowała o objęciu go dozorem i nakazała natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania. Ma także bezwzględny zakaz zbliżania się do członków rodziny.

Za znęcanie się nad dzieckiem mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Oskarżony ma zakaz zbliżania się do rodziny
ksp

jk/ksp