Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Znęcał się nad kobietą i dzieckiem. Grozi mu 10 lat więzienia

Warszawa

kspMężczyzna zatrzymany

Bił i poniżał swoją przyjaciółkę, ze szczególną okrutnością znęcał się nad 11-letnim dzieckiem. 41-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Zatrzymali go policjanci z posterunku w Wiązownie. Jak ustalili funkcjonariusze, 41-latek od ponad dwóch lat znęcał się na swoją przyjaciółką, wyganiał ją z domu i groził pozbawieniem życia.

Szczególne okrucieństwo

Była bita, poniżana niemal codziennie, ale nie zdecydowała się wystąpić na drogę sądową. Mężczyzna był jednak coraz bardziej okrutny. Coraz częściej stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec 11-letniego dziecka, a kilka dni temu pod wpływem alkoholu pobił brutalnie kobietę. Ofiarą przemocy fizycznej padło tego dnia również dziecko.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w celi. Sporządzili też wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Teraz grozi mu kara nawet do lat 10 więzienia.

ran//ec