Znany raper wśród zatrzymanych. Związany z grupą Rympałka?

Warszawa

Prokuratura ApelacyjnaSeria zatrzymań

Sąd aresztował znanego rapera Bonusa RPK. Artysta był jedną z dziewięciu osób zatrzymanych w związku ze śledztwem w sprawie grupy Rympałka. Śledczy podejrzewają gang o handel bronią i narkotykami.

Sprawę prowadzą Prokuratura Apelacyjna w Warszawie oraz Centralne Biuro Śledcze Policji. Od 27 lutego do 2 marca śledczy zatrzymali dziewięciu mężczyzn. Dziewięciu kolejnych doprowadzono do prokuratury z aresztów śledczych i zakładów karnych.

Wcześniej zarzut kierowania grupą postawiono Markowi C. ps. Rympałek. A łącznie w ramach śledztwa zarzuty przedstawiono już 71 osobom, z których 56 tymczasowo aresztowano. - Sprawa pozostaje w toku - podała prokuratura.

Wpadł Bonus RPK

Jednym z zatrzymanych i aresztowanych w ostatnich dniach mężczyzn jest popularny warszawski raper Bonus RPK.

"Elo dobrzy ludzie! Niestety mamy złą wiadomość dla fanów Bonusa RPK, ponieważ w czwartek dostał sankcje. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją... Ale jak każdy wie pomówienia w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Chcielibyśmy podziękować organizatorom koncertów w Bielsku i Sosnowcu , za umożliwienie ekipom z CIEMNEJ STREFY zagrania , ponieważ pieniądze zebrane na koncertach przeznaczone będą na pomoc dla Oliwiera. Dziękujemy również chłopakom , którzy tam zagrali i każdemu kto kupując bilet dorzucił swoją cegiełkę!" - poinformowała na swoim profilu na portalu społecznościowym wytwórnia Ciemna Strefa.

Dalej wytwórnia podała, że premiera płyty Bonusa "Losu Kowal" odbędzie się prawdopodobnie zgodnie z planem - w kwietniu. Mają tego dopilnować współpracownicy Bonusa.

b/r