Znamy trasę Półmaratonu Warszawskiego

TVN Warszawa

mat.organizatora/tvnwarszawa.plZnamy trasę kwietniowego półmaratonu

Organizatorzy 11. edycji PZU Półmaratonu Warszawskiego odsłonili karty i pokazali mapę z trasą tegorocznej imprezy. 3 kwietnia biegacze wystartują z pl. Trzech Krzyży i pobiegną ulicami Śródmieścia, Pragi i Mokotowa, by zakończyć zawody znów pod kościołem św. Aleksandra.

Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii półmaratonu start i meta zawodów zostały usytuowane na pl. Trzech Krzyży. - Tradycyjnie bieg skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy, czego ukoronowaniem jest tegoroczna lokalizacja startu i mety na łączącym Trakt Królewski placu Trzech Krzyży – chwalą się organizatorzy biegu, który odbędzie się 3 kwietnia.

Na Pragę

Trasa półmaratonu ma długość 21 km. Z południowego Śródmieścia biegacze wyruszą traktem Królewskim w kierunku ronda De Gaulle’a przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, skręca w Królewską i miną plac Piłsudskiego, dalej zrobią pętlę wokół placu Teatralnego, następnie udadzą się Miodową przy placu Zamkowym, Bonifraterską, Międzyparkową przy stadionie Polonii, a dalej Słomińskiego przez Most Gdański na Pragę.

Następnie pobiegną ulicą Starzyńskiego aż do 11 listopada, gdzie zawrócą w kierunku południowym, przez starą Pragę, Ratuszową, Dąbrowszczaków, Brechta, Jagiellońską, Parkiem Praskim na Wybrzeże Helskie, ulicą Okrzei, nieopodal Stadionu Narodowego i Mostem Świętokrzyskim przedostaną się znów na lewy brzeg rzeki.

Do mety po Mokotowie

Potem zawodnicy pokonają trasę przez Powiśle, Tamkę, Solec, Ludną, Rozbrat, Agrykolę, Aleję Hopfera, Gagarina, Parkową, Sulkiewicza, Aleje Ujazdowskie wzdłuż Łazienek Królewskich aż do mety na Placu Trzech Krzyży.

W ubiegłorocznej edycji biegu wzięło udział 12 996 osób.

Trasa półmaratonu
mat. organizatora
Kenijczycy najlepsi w półmaratonie
TVN24

jb/sk