Znamy gwiazdy Warsaw Challenge

Warszawa

Masta Ace

Warsaw Challenge to największa w Polsce impreza dla fanów rytmów rapu i hip hopu. W tym roku Warszawę rozbuja Masta Ace i Ghostface Killah.

W trakcie dwóch dni festiwalu (7 i 8 maja) usłyszymy koncerty Grubsona, duetu Rasmentalism, Quebonafide, Łony wraz z zespołem The Pimps, a także prekursorów polskiej sceny hip-hopowej – Wzgórze Ya-Pa 3 z gościnnym udziałem rapera Numer Raz. Wystąpi również młody reprezentant Asfalt Records – Otsochodzi.

Pierwszego dnia festiwalu, w sobotę, gwiazdą wieczoru będzie legendarny amerykański raper Masta Ace – na scenie obecny od 1988 roku. Znany z hitów tj. "Good Ol’ Love", "Born to Roll", czy "Beautiful". W swoich tekstach podkreśla bliski związek ze sceną undergroundową. Koncert Masta Ace zaplanowany jest na godzinę 20.45.

W niedzielę, 8 maja, koncert zagra zaś Dennis Coles, lepiej znany jako Ghostface Killah, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów, członek kultowego składu Wu-Tang-Clan. Nagrał z nimi m.in.: "C.R.E.A.M." ("Cash Rules Everything Around Me"), czyli singiel uważany jest za jeden z największych osiągnięć muzyki hip-hop. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest dynamiczny flow. Ghostface Killah wystąpi na scenie Warsaw Challenge ok. 21.00.

Piaskowe animacje, bitwy b-boyów i nie tylko

7 maja na uczestników Warsaw Challenge 2016 czekają dwa pokazy taneczne. O godzinie 19.00 scenę przejmie Kaczorex, zwycięzca czwartej edycji "Got to dance. Tylko taniec". Artysta specjalizuje się w poppingu, efektownym tańcu polegającym na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki. O godzinie 20.20 swój taneczny show zaprezentuje też ekipa Warszawski Funk.

Uczestnicy imprezy będą mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach pozamuzycznych. Widzowie obejrzą między innymi występ Tetiany Galitsyny. Ukraińska artystka to laureatka szóstej edycji programu "Mam talent". Zajmuje się oryginalną formą malarstwa – piaskowymi animacjami. Wykorzystując swoje unikalne umiejętności przedstawi na piasku historię hip-hopu. Początek show w niedzielę, 8 maja, o godzinie 20.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W 2012 roku Warsaw Challenge nie otrzymał dofinansowania i impreza się nie odbyła. Ratusz uciął pieniądze na organizację 8. edycji imprezy i przeznaczył je na potrzeby strefy kibica podczas Euro 2012:

Michał Pełka, jeden z organizatorów i pomysłodawców festiwalu
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

ms/sk