Znamy ceny biletów na Euro 2012

Warszawa

| wikipedia commonsfot. NCS

Poznaliśmy ceny biletów na mecze Euro 2012. Kupimy je wyłącznie poprzez stronę UEFA.com i zapłacimy od 120 do 2,4 tys. zł.

UEFA podała we wtorek ceny biletów na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA w Polsce i na Ukrainie.

Ceny wahają się od 120 do 2,4 tys. złotych. Do kupienia jest kilka rodzajów biletów. Podzielono je na trzy kategorie ze względu na atrakcyjność miejsc na stadionie. Można je nabyć tylko poprzez stronę UEFA.com od 1 do 31 marca 2011 roku.

Ma być sprawiedliwie

- UEFA, po konsultacjach z federacjami piłkarskimi Polski i Ukrainy oraz Lokalnymi Komitetami Organizacyjnymi, wprowadziła sprawiedliwą politykę biletową, celem zaoferowania rozsądnych cen na wszystkie 31 meczów UEFA EURO 2012. Przy ustalaniu cen pod uwagę wzięto możliwości finansowe obywateli krajów-gospodarzy. Najtańsze bilety będą o 50 procent tańsze od biletów na UEFA EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii. Co więcej, bilety trzeciej kategorii na mecz finałowy będą kosztować jedynie 200 złotych - czytamy w komunikacie UEFA.

Wybierz rodzaj biletu

Do cen biletów należy doliczyć opłatę administracyjną celem bezpiecznego dostarczenia biletów kurierem do odbiorcy.

Jak poinformowano na początku lutego, obywatele Polski będą mogli płacić w swojej lokalnej walucie za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

JAK, GDZIE I ZA ILE KUPIĆ WEJŚCIÓWKI - CZYTAJ NA TVN24.PL

Konto na stronie UEFA można założyć tutaj. Można to robić od 1 lutego do końca marca. Od 1 marca osoby, które posiadają konto (do rejestracji potrzebny jest adres e-mail i podanie numeru dokumentu tożsamości) będą mogły składać zamówienia na bilety (również za pośrednictwem tej strony). Nie decyduje kolejność zgłoszeń. 31 marca o północy sprzedaż zostanie zamknięta. O tym, kto dostanie wejściówki, zdecyduje losowanie (chętnych będzie na pewno więcej od ilości biletów). Jak powiedział tvn24.pl Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012 Polska, losowanie odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

Na każde ze spotkań jeden kibic może kupić maksymalnie cztery bilety. Uwaga, nie można kupić biletów na mecze rozgrywane równolegle.

Jeśli zostaniecie wylosowani, za wejściówki trzeba będzie zapłacić już w maju. Za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

Related content

tvn24.pl//mj/mat/k//myk/par