Znaleziono broń Dalej szukają zabójcy

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot

Policja znalazła pistolet maszynowy, z którego miał zostać zastrzelony na Zaciszu 32-letni Tomasz T. Do zabójstwa doszło pod koniec marca w warsztacie samochodowym na Targówku. Wciąż poszukiwany jest główny podejrzany.

O sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Policjanci ustalili, że w środę kilka minut przed 17.00 do warsztatu samochodowego, którego właścicielem jest Dariusz Denkiewicz, przyjechał mężczyzna czarnym saabem. Doszło do awantury, w czasie której padły strzały.

Nowy trop

Wtedy zaczęły się poszukiwania Denkiewicza. Później policjanci znaleźli poszukiwane auto, a w nim ciało 32 latka z Warszawy. Teraz wpadli na kolejny trop.

Ślady doprowadziły kryminalnych na jedną z posesji w powiecie mińskim. Tam funkcjonariusze znaleźli pistolet maszynowy, z którego prawdopodobnie Denkiewicz zastrzelił Tomasza T., a także odzież pozostawioną przez sprawcę.

Zatrzymano też pięć osób bliskich Denkiewiczowi, które podejrzewane są o zacieranie śladów.

Denkiewicz wciąż poszukiwany

Rysopis mężczyzny: wiek z wyglądu około 50 lat, wzrost około 170 cm, średniej budowy ciała. Ubrany w czarno-brązową kurtkę, czarne spodnie i niebieską koszulę.

Poszukiwany może posiadać broń.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o poszukiwanym mężczyźnie proszone są o kontakt z wydziałem do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP pod nr 22 603-65-59 (czynny od 8.00 do 21.00), 997 lub 112.

fot
fot. KSP
| Eurosport

ran/mz