Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zmysłowy taniec i żywioły w parku fontann. Znamy szczegóły nowego show

Warszawa

Urząd MiastaZa miesiąc znów wystartują fontanny

Co roku przyciągają tłumy nowym pokazem. Jakie atrakcje zobaczymy już niedługo w parku multimedialnych fontann na Podzamczu? Znamy scenariusz tegorocznego widowiska.

- Nowy sezon rozpoczynamy 3 maja, w sobotę. Wtedy odbędzie się pierwszy multimedialny pokaz – poinformował tvnwarszawa.pl organizator, czyli Stołeczna Estrada.

W tym roku na Podzamczu zobaczymy nowy motyw.

Tańcząca para i żywioły

Na wodnym ekranie pojawią się tancerze.

– Nakręcone zostały sekwencje z dwójką profesjonalnych tancerzy. Będzie można zobaczyć przygotowaną przez nich choreografię, która będzie przeplatana animacjami – wyjaśnia organizator.

Całość stworzy opowieść o żywiołach.

– Zobaczymy nawiązania do wody, ognia, ziemi i powietrza, a także energii przekazywanej przez tańczącą dziewczynę i chłopaka. Nie zabraknie również elementów nawiązujących do życia miasta – opisuje organizator.

Weekendowa atrakcja

Pokazy będzie można oglądać do końca września w piątki i soboty.

W maju i wrześniu będą rozpoczynać się o godz. 21.

W czerwcu, lipcu i sierpniu o 21.30.

Show trwa ok. 25 minut.

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).

Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDAŁ POKAZ W UBIEGŁYM ROKU: TAK WYGLĄDA SERCE FONTANN:

Rusza sezon na fontanny
TVN24

ran/mz

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24