Zmontowali 27-metrową choinkę

Warszawa

internauta / Kontakt24Choinka na placu Zamkowym

Gigantyczna choinka na placu Zamkowym ma rozbłysnąć dopiero w sobotę, ale jest już gotowa. Została zmontowana w poniedziałek. Zdjęcie, na którym widać te prace, wysłał na Kontakt24 internauta.

Świąteczna iluminacja ozdobiła ulice miasta, ale to przy choince na placu Zamkowym nastąpi jej inauguracja. Żeby 27-metrowe drzewko zbudować, potrzebny był jeszcze wyższy dźwig i pracownicy, którzy powiesili gigantyczne ozdoby.

Gwiazdy pod choinką

Wielka iluminacja wystartuje 1 grudnia po godz. 16.00 - wtedy rozpocznie się koncert "Wielka iluminacja".

Kto pojawi się na ustawionej w pobliżu ogromnego drzewka scenie?

Będzie Ania Rusowicz, zdobywczyni czterech Fryderyków 2012. Zaśpiewa także Natalia Kukulska. Jedną z jej piosenek wykonają również dzieci z Wiosek Dziecięcych SOS. Usłyszymy również Kubę Badacha z zespołem oraz znany z programu "Mam talent" chór Sound&Grace. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny.

Artyści wykonają swoje największe przeboje. "Odwiedzi nas również Święty Mikołaj, który, mimo natłoku pracy przed zbliżającymi się świętami, znalazł czas i zaplanował wizytę na placu Zamkowym" - zachęca, szczególnie najmłodszych, ratusz.

Gdzie będą światełka?

Iluminację będzie można podziwiać na Trakcie Królewskim od Starego Miasta, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ul. Belwederską aż do ul. Gagarina.

Od 2010 r. światełka zdobią również ul. Emilii Plater, ul. Grzybowską oraz pl. Grzybowski.

Nowością w tym roku będzie iluminacja na prawobrzeżnej Warszawie. Po raz pierwszy świątecznie rozbłysną ulice Ząbkowska i Francuska. Zeszłoroczna iluminacja zostanie wykorzystana tam, a także w Wilanowie, na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i al. Wilanowskiej, oraz na Bemowie u zbiegu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Dekoracje w tych lokalizacjach zapalą się 6 grudnia.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął montaż ozdób "Bajkowego świata" w listopadzie.

Iluminacja wykorzystuje energooszczędną technologię ECO-LED.

2 000 000 diod zgasną 2 lutego 2013 r.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEGOROCZNEJ ILUMINACJI

ran/mz