Zmierzą hałas na Narodowym. Po protestach mieszkańców

Warszawa

Podczas piątkowego Sonisphere Festival na Stadionie Narodowym i w jego najbliższej okolicy odbędą się pomiary hałasu. Decyzję o nich podjęto po wcześniejszej wielkie imprezie - Orange Warsaw Festival, po której mieszkańcy Saskiej Kępy protestowali. Sprawa trafiła na policję.

"W trosce o komfort sąsiadów stadionu, podczas kolejnych wydarzeń muzycznych, wspólnie z władzami Warszawy oraz promotorem Sonisphere - Live Nation Polska, spółka PL.2012+ podjęła decyzję o wykonaniu pomiarów natężenia dźwięku. Zostanie on wykonany zarówno na stadionie, jak i w jego bezpośredniej okolicy"- możemy przeczytać w komunikacie umieszczonym na stronie Stadionu Narodowego.

- Po Orange Warsaw Festival skontaktowaliśmy się z władzami stadionu i ustaliliśmy, że przy następnym festiwalu zmierzony zostanie pomiar dźwięku - precyzuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Jak dodaje, "jeżeli okaże się, że norma zostanie przekroczona, będziemy zastanawiać się wraz z operatorem obiektu, co można zrobić, by to się nie powtórzyło".

Protesty po OWF

W środę informowaliśmy, o proteście mieszkańców Saskiej Kępy przeciwko "uciążliwemu i długotrwałemu zakłócaniu spokoju" przez organizatorów czerwcowego Orange Warsaw Festiwal.

Sprawa trafiła do stołecznego ratusza i wydziału środowiska oraz na policję.

Jak powiedział wówczas w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mikołaj Piotrowski, rzecznik Stadionu Narodowego, "zależy nam na tym, żeby wypracować taki model współpracy, by być dobrym sąsiadem dla mieszkańców okolic obiektu". - Jeszcze w okresie wakacyjnym chcemy spotkać się z ich przedstawicielami i z władzami miasta i dzielnic, by wypracować rozwiązania nam to umożliwiające. Planujemy m.in. wykonać pomiary akustyczne na stadionie - zapowiedział.

su/mz