Zmieniają rozkład jazdy SKM na linii do Pruszkowa

Warszawa

ZTMZmiany w rozkładach SKM

Od niedzieli będą obowiązuje nowe rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej. Zmiany odczują przede wszystkim pasażerowie korzystający z pociągów linii S1 na odcinku między Pruszkowem a Warszawą.

Rozkład jazdy SKM zmienia się w związku z pracami prowadzonymi przez Polskie Linie Kolejowe na torach dalekobieżnych między Włochami a Grodziskiem Mazowieckim i na odcinku do Radziwiłłowa Mazowieckiego oraz na linii podmiejskiej (między Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim).

Jak poinformował w piątek stołeczny ratusz, pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem pociągi Kolei Mazowieckich będą kursować po jednym torze, tzw. pakietami. To z kolei może spowodować utrudnienia, które odczują pasażerowie korzystający z pociągów SKM między Pruszkowem a Warszawą. Ponadto, na odcinku między Pruszkowem a Włochami, po torach podmiejskich będą także kursowały pociągi dalekobieżne, co również może mieć wpływ na kursowanie SKM.

Pociągi zmienią trasy

Ratusz informuje, że część pociągów SKM będzie kursować na trasie skróconej do/z Warszawy Zachodniej, a niektóre z kursujących między Otwockiem a Pruszkowem będą miały znacznie dłuższe, sięgające nawet 20 minut, postoje na Dworcu Zachodnim (w oznaczeniach i informacji peronowej będą one wymieniane jako kończące bieg na stacji Warszawa Zachodnia).

Dodatkowo, w czasie dwóch listopadowych weekendów - 16-17 listopada oraz 23-24 listopada - ze względu na planowane zamknięcia jednego z torów pomiędzy Pruszkowem a stacją Warszawa Włochy, pociągi linii S1 będą jeździć według specjalnego rozkładu jazdy.

W rozkładzie wprowadzone będą też kilkuminutowe przesunięcia niektórych pociągów linii S2. Jest to skutkiem zmian rozkładów pociągów kursujących po trasach objętych pracami modernizacyjnymi.

Wprowadzą linie zastępcze

Do końca października pociągi linii S3 i S9 nie kursują na odcinku Legionowo Piaski – Wieliszew. W tym pasażerowie mogą korzystać z zastępczej linii ZS9, oraz z linii L10, która kursuje według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety jednorazowe skasowane w pociągach S3 i S9 zachowują ważność w autobusach ZS9 (na całej trasie), bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii ZS9 zachowują ważność w pociągach S3 i S9 w kierunku Warszawy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

wp/b