Zmienią rozkład wszystkich linii tramwajowych

Warszawa

| Fakty TVNfot. tvnwarszawa.pl/Maciek Wężyk

Nowe rozkłady jazdy linii tramwajowych będą obowiązywać od soboty. Trasy zmieniają się tylko tam gdzie zaplanowano remonty, czyli w Puławskiej i Marszałkowskiej. W pozostałch przypadkach skorygowane zostaną tylko godziny odjazdu. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że tramwaje będą punktualniejsze, a w dni powszednie będzie ich więcej.

Rozkłady jazdy tramwajów zostaną dopasowane do warunków panujących na stołecznych drogach. Poprawić ma się koordynacja między liniami na głównych ciągach komunikacyjnych - tramwaje mają odjeżdżać z przystanków regularniej, a kursy mają być rozłożone bardziej równomiernie, dzięki czemu powinien skrócić się czas oczekiwania na przystankach.

Skorygowany ma zostać też określony w rozkładach czas przejazdu między poszczególnymi przystankami. Tam, gdzie wyliczono go jako zbyt długi, będzie skrócony, a tam, gdzie motorniczy mają za mało czasu na przejazd - wydłużony. Dzięki takiemu zabiegowi tramwaje mają jeździć bardziej punktualniee.

Również od soboty przez trzy tygodnie tramwaje nie będą jeździć ulicami Puławską i Marszałkowską - na odcinku od ul. Woronicza do pl. Zbawiciela. Powodem jest remont torowiska.

bf