Zmiany w zarządzie Legii

Warszawa

fot. legia.com

Zmiany w KP Legia Warszawa SSA. W poniedziałek z zarządu spółki odwołano Leszka Miklasa, Marka Drabczyka i Jarosława Ostrowskiego. Na stanowisku wiceprezesa Miklasa zastąpił znany z pracy w klubie Piotr Zygo.

Jak poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Legii, rada nadzorcza postanowiła "wzmocnić struktury zarządcze spółki". Zmiany mają związek z "wdrażaniem kolejnego etapu realizacji strategii budowania największego klubu piłkarskiego w Polsce" - czytamy na stronie legia.com.

Prezesem zarządu KP Legia SSA pozostał Paweł Kosmala, który - jak podkreślono w komunikacie - w szczególności nadzorować będzie pion sportowy.

Nowym wiceprezesem został Piotr Zygo, prezes Legii w latach 2004-2007, który objął również stanowisko dyrektora generalnego spółki nadzorującego pion sprzedaży i marketingu. Z kolei członkiem zarządu odpowiedzialnym za pion finansów i administracji będzie Rafał Wyszomierski.

Dla wyników

Odwołani z zarządu Miklas, Drabczyk i Ostrowski pozostaną w spółce na stanowiskach dyrektorskich. Pierwszy z nich, pełniący dotychczas obowiązki wiceprezesa Legii, na stanowisku dyrektora sportowego, Drabczyk dyrektora marketingu i sprzedaży, a Ostrowski dyrektora ds. prawnych i bezpieczeństwa.

"Dokonane zmiany mają na celu zapewnienie klubowi możliwości pełniejszego wykorzystania potencjału ekonomicznego i osiągania najlepszych wyników sportowych" - uzasadniono w komunikacie.

CZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT

tvn24.pl/kcz