Zmiany w WKD: bilet na rower w weekendy już niepotrzebny

Warszawa

ShutterstockZmiany w przewozie rowerów

Od 1 maja pasażerowie Warszawskiej Kolejki Dojazdowej będą mogli przewozić swoje rowery za darmo - bez konieczności kupowania dodatkowego biletu. Oferta będzie obowiązywać w weekendy i święta.

- Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom - przekonuje Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Chcą zachęcić pasażerów

Do tej pory pasażerowie chcący przewieźć rower w WKD musieli kupić oddzielny bilet. Mieli do wyboru: jednorazowy według taryfy normalnej albo miesięczny - z ważnością na całą linię WKD - w cenie 44,80 zł. Teraz wystarczy mieć ważny bilet na przejazd danym pociągiem.Wprowadzane zmiany mają zachęcić mieszkańców z obszarów oddalonych od linii WKD, aby częściej korzystali z podróży pociągiem. - Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia "Wukadki". Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej - podkreśla Panfil.

Jak przewozić rower?

Pracownicy WKD przypominają jednak, że przewożone rowery nie powinny zakłócać podróży innym pasażerom. Muszą być ustawione w strefie do tego przeznaczonej, a gdy ta jest już zajęta - w innym miejscu nieutrudniającym podróżowania pozostałym. "W szczególności rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Odpowiedzialność za wszelkie szkody związane z przewożeniem roweru ponosi podróżny" - czytamy w komunikacie biura WKD.

Warto też pamiętać, że zasady przewozu rowerów w dni powszednie pozostają bez zmian.

Również od 1 maja na wybrane buspasy będą mogli wjechać motocykliści:

Pikieta motocyklistówTVN24
wideo 2/3

kw/pm