Zmiany w stołecznym Biurze Kultury. Odchodzi Tomasz Thun-Janowski

Warszawa

TVN24Tomasz Thun-Janowski

Dyrektor stołecznego Biura Kultury Tomasz Thun-Janowski zakończył pracę w ratuszu. Rozwiązanie umowy o pracę odbyło się za porozumieniem stron - poinformowało w środę biuro prasowe urzędu.

"Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracowniczkom i współpracownikom za zaufanie i wspólne działania na rzecz stołecznej kultury. Jestem dumny, że razem z bardzo wieloma osobami z urzędu, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, a także badaczkami i badaczami, zapewniliśmy warszawskiej kulturze należne jej, wysokie miejsce w polityce miasta" - napisał Tomasz Thun-Janowski w oświadczeniu cytowanym w komunikacie ratusza.

Jak podkreślił, lata, które spędził w urzędzie były dla niego "niezwykle ważnym doświadczeniem zawodowym".

Sześć lat w ratuszu

Tomasz Thun-Janowski rozpoczął pracę w urzędzie miasta w 2013 r., wygrywając otwarty konkurs na stanowisko dyrektora Biura Kultury. Zanim objął stanowisko dyrektora stołecznego Biura Kultury, był między innymi wieloletnim zastępcą dyrektora naczelnego TR Warszawa oraz szefem wydziału komunikacji Instytutu Adama Mickiewicza.

Jak podał ratusz, w najbliższych tygodniach zostanie rozpisany konkurs na wakujące stanowisko. Do momentu ogłoszenia jego wyników, nadzór nad stołecznym Biurem Kultury przejęła bezpośrednio Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i polityki społecznej.

Michał Olszewski prezentuje bilety dla posła SasinaUM Warszawa
wideo 2/5

PAP/kz/pm