Zmiany w rozkładzie SKM. S9 tylko w dni robocze

Warszawa

SKMZmiany w rozkładzie SKM

Już wkrótce podróżnych korzystających z Szybkiej Kolei Miejskiej czekają duże utrudnienia. W związku z budową przystanku Ursus Niedźwiadek oraz modernizacją infrastruktury na wszystkich liniach zmieni się rozkład. Ze względu na oszczędności pociągi S9 nie będą kursowały w weekendy i święta.

Zmiany zaczną obowiązywać 14 kwietnia.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Wieliszewa i Legionowa. W związku z brakiem pieniędzy Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział, że od 1 maja pociągi na linii S9 kursować będą tylko w dni robocze. W zamian, w dni wolne od pracy, mieszkańcy Legionowa-Piasków i Wieliszewa skorzystać będą mogli z linii S3, której trasa będzie wydłużana.

Zmiany nie wejdą w życie od razu. Do 30 kwietnia w dni robocze nie będzie kursował dodatkowy pociąg S9, odjeżdżający po godz. 7.00 z Legionowa Piasków. Popołudniowy pociąg linii S3 zostanie wydłużony do Piasków od 6 maja. Ze względu na kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów pociągów S9, poranny pociąg S3 (po godz. 7.00) będzie odjeżdżał z Legionowa, dlatego, że kilka minut przed nim będzie jechał pociąg S9 z Wieliszewa. Dzięki temu pasażerowie z Piasków jadący w kierunku Dworca Centralnego, Służewca lub lotniska, będą mogli dojechać pociągiem S9 do Legionowa gdzie przesiądą się do S3.

Do Pruszkowa jednym torem

Z drugiej strony Warszawy również nie obejdzie się bez kłopotów. W Ursusie Niedźwiadku rusza budowa przystanku. W związku z tym od 10 maja między Włochami a Pruszkowem pociągi SKM i KM będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość linii, pociągi pojadą w niewielkich odstępach po kilka na raz w jednym kierunku.

W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy, zaś w szczycie popołudniowym składy wyjeżdżające ze stolicy. Po zamkniętym torze do i z Ursusa SKM zapowiada, że będzie uruchamiać dodatkowe, wahadłowe kursy.

Sprawdź rozkłady linii:

S1

S2

S3

S9

wp/b