Najnowsze

Budują nowy tor Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pociągi nie dojeżdżają do Milanówka

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WKDZmiany w rozkładzie jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Zmiany w rozkładzie jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przez najbliższy tydzień pociągi nie dojadą do stacji Milanówek Grudów. Zmiany mają związek z pracami przy budowie nowego toru pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Dla pasażerów została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że rozpoczynają się prace budowlane przy budowie drugiego toru linii kolejowej Podkowa Leśna - Grodzisk Mazowiecki. W związku z tym od 27 czerwca do 3 lipca wprowadzone zostają ograniczenia ruchu pociągów i specjalny rozkład jazdy. Ruch został wyłączony na odcinku od stacji Podkowa Leśna Główna do przystanku Milanówek Grudów. Oznacza to, że pociągi nie docierają do Milanówka.

Przez najbliższe siedem dni pociągi WKD kursują w relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Śródmieście WKD oraz Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zastępcza komunikacja autobusowa

Pasażerowie mogą skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Została ona uruchomiona na całej relacji Podkowa Leśna Główna - Milanówek Grudów.

WKD podaje, że na stacji Podkowa Leśna Główna został zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusy oznaczone jako "ZA12" zatrzymują się na specjalnie wyznaczonych przystankach autobusowych, zlokalizowanych przy ulicy Lotniczej.

Jakie bilety obowiązują w autobusach?

Z zastępczej komunikacji autobusowej można korzystać na podstawie ważnego biletu WKD (jednorazowego bądź okresowego). W autobusie nie ma możliwości kasowania biletów jednorazowych, dlatego pasażerowie rozpoczynający podróż tym środkiem transportu powinni skasować bilet ręcznie - w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika należy wpisać datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Zakup biletów w autobusach nie jest możliwy.

"Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna oraz czas przejazdu zastępczą komunikacją autobusową nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu" - zastrzega WKD w komunikacie.

Informowaliśmy też o prezentacji nowych pociągów SKM:

Prezentacja nowych pociągów SKM
Prezentacja nowych pociągów SKMTVN24

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WKD

Pozostałe wiadomości