Zmiany w rozkładzie jazdy SKM

Warszawa

ZTMRozkład będzie obowiązywał do 13 czerwca

W niedzielę wprowadzono nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Będzie obowiązywał do 13 czerwca, ale na linii pruszkowskiej i mińskiej będą w tym czasie wprowadzane dodatkowe zmiany. Korekta rozkładu jest związana z pracami remontowymi i modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

SKM S1

Od 26 kwietnia do 26 maja liczba pociągów SKM i KM obsługujących odcinek Warszawa – Pruszków będzie zbliżona do obecnej, przy czym liczba pociągów SKM będzie zwiększona, natomiast ograniczenia – ze względu na utrudnienia na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki – w większym stopniu będą dotyczyć pociągów KM.

Dwa pociągi Kolei Mazowieckich – wyjeżdżający z Warszawy Wschodniej o godzinie 5.07 do Grodziska Maz. i odjeżdżający z Warszawy Wschodniej o godzinie 6.11 do Skierniewic nie będą zatrzymywały się w Pruszkowie, Brwinowie i Milanówku.

Kolejna korekta rozkładu jazdy na linii pruszkowskiej zostanie wprowadzona 27 maja. Liczba pociągów SKM zostanie ograniczona w związku z pracami budowlanymi na stacji kolejowej w Pruszkowie. Pod torem nr 4 (podmiejski, w kierunku Warszawy) będzie budowane przejście podziemne. Pociągi SKM i KM będą w obu kierunkach korzystać z toru nr 3, co wymusi zmianę rozkładu jazdy i ograniczenie liczby pociągów.

Utrzymane zostanie kursowanie zastępczej linii autobusowej ZS1 na trasie Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego, uzupełniając rozkład jazdy pociągów.

Zasadnicza część prac torowych mających istotny wpływ na ruch pociągów na odcinku Warszawa – Pruszków, według zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych, potrwa do końca tegorocznych wakacji. Do tego czasu zostanie wprowadzonych kilka zmian rozkładu jazdy.

Na linii mińskiej zostaną wprowadzone korekty godzin kursowania niektórych pociągów SKM i KM.

Dodatkowy pociąg SKM ze stacji Warszawa Rembertów (odjazd o godzinie 7.15) do Warszawy Zachodniej zostanie zastąpiony pociągiem Kolei Mazowieckich wyruszającym z Rembertowa o godzinie 7.30.

Pociąg SKM ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do Sulejówka Miłosny (odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście o godzinie 7.02) nie będzie zatrzymywał się w dni robocze w Rembertowie. Zabieg ten będzie niezbędny, aby zapewnić na stacji w Rembertowie miejsce dla pociągu odjeżdżającego w kierunku Śródmieścia o godzinie 7.30.

W wybrane dni maja część pociągów będzie kursowała według różnych wariantów rozkładu jazdy. Będzie to wynikało ze zmian rozkładu jazy pociągów na innych liniach.

Od 30 maja do 1 czerwca na stacji Warszawa Rembertów będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy, a liczba pociągów zostanie znacznie ograniczona. Zmiany będą związane z wymianą rozjazdów na stacji w Rembertowie oraz jednotorowym ruchem pociągów na odcinku Rembertów – Sulejówek Miłosna. Szczegółowe informacje o komunikacji zastępczej i honorowaniu biletów zostaną podane w pierwszej połowie maja.

Dla linii legionowskiej niewielkie zmiany rozkładu jazdy zostaną wprowadzone 7 czerwca i będą dotyczyły linii S3. Godziny odjazdów wybranych pociągów zostaną przesunięte o kilka minut. Korekta będzie związana ze zmianą rozkładu jazdy pociągów KM na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Okęcie, wynikającą z planowanego rozpoczęcia prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Okęcie.

5 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dla pociągów SKM będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. Pociągi SKM S9 nie będą kursowały.

Czytaj też o nowych wiatach dla Warszawy:

Nowa wiata na Targówku
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Nowe wiaty dla Warszawy
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl