Zmiany w rozkładach i nowa linia S30. Remont torów na moście średnicowym

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plW marcu roczpocznie się remont mostu średnicowego

Zmiany w rozkładach SKM, wprowadzenie nowej linii S30 i honorowanie biletów ZTM w Kolejach Mazowieckich to główne konsekwencje remontu torów na moście średnicowym. Kolejarze ujawnili kolejne szczegóły utrudnień, które czekają na pasażerów już od 9 marca.

W związku z tym na czas remontu wiele pociągów dalekobieżnych będzie przejeżdżać przez Dworzec Gdański omijając Warszawę Zachodnią i Centralną. Ze zmianami muszą liczy się także pasażerowie pociągów podmiejskich.

Linia S30, zmiany w rozkładach

Linia SKM S3 kursująca na trasie Wieliszew-Warszawa Lotnisko Chopina zostanie podzielona na dwie linie:

- S3 kursującą na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Lotnisko Chopina

- S30 łączącą Warszawę Wschodnią z Legionowem i Legionowem Piaskami.

Linia S30 będzie kursowała tylko w dni robocze. Kursy wydłużone do Legionowa Piasków będą realizowane w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Na czas remontu zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii SKM S9 ułatwiające dojazd do centrum Warszawy. Pociągi będą jeździły przez cały tydzień na trasie Warszawa Zachodnia peron 8 – Legionowo Piaski / Wieliszew.

Pasażerowie, którzy będą chcieli dojechać do stacji kolejowych położonych w południowej części miasta m.in. Warszawa Służewiec, Warszawa Rakowiec będą mieli do dyspozycji:

- linię SKM S9 z przesiadką na Dworcu Gdańskim do metra lub tramwajów dojeżdżających do Dworca Centralnego, z którego będą odjeżdżały pociągi SKM S3;

- linię SKM S9 i pociągi Kolei Mazowieckich z przesiadką na Dworcu Zachodnim peron 8 do pociągów linii SKM S3 i pociągów Kolei Mazowieckich kursujących linią radomską (odjazdy z peronów 3-6);

- linię SKM S30 z przesiadką na Dworcu Wschodnim do pociągów SKM S2 i pociągów Kolei Mazowieckich kursujących linią radomską.

Honorowanie biletów

Na czas remontu będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Dodatkowo, bilety KM ważne na linii KM9 (linia działdowska) oraz częściowo KM10 (linia Legionowo – Tłuszcz) będą honorowane w:

- pociągach SKM linii S30 na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Wschodnia i S9 na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia peron 8;

- w pociągach SKM linii S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;

- w pociągach metra na odcinku ograniczonym stacjami Dworzec Gdański – Centrum.

Bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM:

- na odcinkach: Legionowo Piaski – Warszawa Wschodnia, Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia peron 8

- obsługujących linię KM8 (linia radomska) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec.

Remont mostu średnicowego

W czerwcu 2013 roku kolejarze remontowali tory podmiejskie na moście średnicowym. Tym razem wejdą na tory dalekobieżne. Z utrudnieniami pasażerowie muszą liczyć się do 14 czerwca.

O zmianach mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Gdańska zastąpi Centralną
tvnarszawa.pl

su