Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zmiany w komunikacji wokół budowy metra na Woli

Warszawa

UM WarszawaBudowa metra na Woli

Trasa autobusu 129 została przedłużona na ulicy Olbrachta, a torowisko na ulicy Skierniewickiej zamknięte dla samochodów. ZTM wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu na czas budowy linii metra na Woli. Zarząd Transportu Miejskiego odpowiedział na uwagi i wnioski mieszkańców Woli, zmagających się z utrudnieniami komunikacyjnymi wywołanymi budową metra. Do korekty poszła trasa autobusu linii 129. Ta została w weekend wydłużona. Jak informuje ZTM, teraz autobusy podjeżdżają na przystanek Jana Olbrachta 03, który znajduje się tuż przy ulicy Górczewskiej. To nie wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej w tym rejonie. Firma budująca metro zamknęła jezdnię ulicy Wolskiej prowadząca w kierunku Śródmieścia, na odcinku pomiędzy Płocką a Skierniewicką. Dlatego autobusy linii 102, N42, N45 i N95 kursują jednokierunkowo objazdami:102 w kierunku PKP Olszynka Grochowska: Młynów – Płocka – Górczewska – Młynarska – al. Solidarności – Karolkowa – Grzybowska – … N42 w kierunku Dw. Centralny:Os. Górczewska – … – Wolska – Płocka – Górczewska – Młynarska – al. Solidarności – … N45 w kierunku Karolin i N95 w kierunku Os. Górczewska: Dw. Centralny – … – Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Młynarska – … ZTM wprowadził zmiany w ruchu tramwajów na sąsiadującej z zamkniętym odcinkiem Wolskiej ulicy Skierniewickiej.

- Torowisko, na które do tej pory mogli wjeżdżać kierowcy, zostało wydzielone. Dzięki temu samochody skręcające w lewo ze Skierniewickiej w Wolską nie będą blokowały tramwajów – informuje Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

Na Woli powstaje kolejny odcinek II linii metra:

Budowa metra na Płockiej
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

skw/mś