Zmiany w komunikacji na ferie. Osiem linii zawieszonych

Warszawa

Ztm.waw.plW ferie zmieni się rozkład jazdy tramwajów i autobusów

Od 19 do 30 stycznia wybrane linie autobusowe i tramwajowe kursować będą według nowych rozkładów jazdy. Zawieszone zostanie także kursowanie ośmiu linii autobusowych. Wszystko przez zimową przerwę w stołecznych szkołach i na uczelniach.

Na czas zimowej przerwy w szkołach zawieszone zostanie kursowanie osiem linii autobusowych. Od 19 do 30 stycznia na stołeczne ulice nie wyjadą autobusy nr 304, 307, 320, 334, 356, 379 i 460. Zmieni się także trasa i rozkład jazdy autobusu 154, który w zastępstwie linii 320 kursować będzie do pętli Fort Radiowo.Ponadto, linie 115, 120, 121, 162, 211, 326, 411 i 522 nie będą realizować kursów oznaczonych w rozkładach jazdy literami "f", "c" i "k". Oznacza to, że autobusy będą podjeżdżać rzadziej na przystanki głównie w godzinach porannych i popołudniowych. Dla autobusów linii 153, 163 i 164 zostaną zawieszone podjazdy do szkół.

Tramwaje pojadą rzadziej

W czasie ferii zmieni się też częstotliwość kursowania tramwajów linii 1, 9, 24, 26 i 33. W godzinach szczytu będą one jeździć co sześć, a nie jak dotychczas co pięć minut.Jak informuje ZTM, bez zmian kursować będą pociągi metra i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Mniej kursów do UKSW i SGGW

Na początku lutego zimowa przerwa od zajęć czeka również studentów z warszawskich uczelni. W związku z tym zmienione zostaną rozkłady jazdy linii 114 i 193, dojeżdżających do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Od 2 do 27 lutego autobusy linii 193 będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy, czyli będą rzadziej podjeżdżały na przystanki.

Autobusy linii 114, od 9 do 13 lutego, nie będą realizowały kursów oznaczonych w rozkładach jazdy literą "f". Jak informuje ZTM, są to kursy na trasie skróconej Młociny – Młociny UKSW.

Na "Zimę w mieście" bez biletu

Od 19 stycznia do 1 lutego dzieci i młodzież, dojadą w dni powszednie na atrakcje "Zimy w mieście" bez biletu.

Zorganizowana grupa musi liczyć co najmniej 10 osób. Za przejazd nie zapłaci też jeden opiekun. Jeżeli grupa liczyć będzie do 20 osób, prawo do bezpłatnych przejazdów przysługuje dwóm opiekunom.

Grupa musi mieć przy sobie wypełnioną kartę bezpłatnego przejazdu, którą pobrać można ze strony internetowej ZTM. W karcie należy wpisać imiona i nazwiska uczestników i numerem dokumentu ze zdjęciem. Formularz powinien być podpisany przez opiekuna grupy oraz kierownika placówki.

jk/b