Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zmiany przy Wileńskim: jeszcze więcej autobusów

Warszawa

fot. ZTM

Częstsze kursy linii 160, na trasę wyruszy "460", a łącznie w porannym szczycie pojedzie 101 pojazdów komunikacji miejskiej. Tak w liczbach wyglądają zmiany na Trasie W-Z i pl. Wileńskim, które wejdą w życie od 7 listopada.

- Linia 460 będzie kursować w godz. 5.30 – 9.30, w szczytowym momencie z częstotliwością co 5 minut. Zapewni ponad 1000 dodatkowych miejsc na godzinę – zachwala Zarząd Transportu Miejskiego.

Autobusy będą jeździły w jednym kierunku, na trasie:

ZAJEZDNIA STALOWA – Stalowa – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – METRO RATUSZ ARSENAŁ

Z powrotem autobusy będą wracały nie zatrzymując się na żadnym przystanku. - Aby jak najszybciej zabrać kolejnych pasażerów jadących do centrum - tłumaczy ZTM.

160 - zmiany

Zmiany czekają też linię 160. - Aby zapewnić więcej miejsc pasażerom z Targówka „mieszkaniowego" (rejon Trockiej, Ossowskiego, Handlowej), pomiędzy 7.00 a 8.00, częściej - co 5 minut - będą kursowały autobusy linii 160 – tłumaczy ZTM.

Zmiany mają związek z budową II linii metra przy dworcu Wileńskim. To nie pierwsze korekty wprowadzone przez miejskich urzędników po zamknięciu okolic praskiego placu.

ran