Zmiany na Trasie AK. Południową nitką do Słowackiego

Organizacja ruchu na Trasie AK
Organizacja ruchu na Trasie AK
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plOrganizacja ruchu na Trasie AK

Ruch na Trasie Armii Krajowej odbywa się już według nowych zasad, czyli jezdnią południową. Kierowcy jadący od strony Wisły na swoją połowę trasy powrócą przed ulicą Słowackiego.

Przygotowania do wyłączania z ruchu północnej jezdni Trasy AK rozpoczęły się w piątek wieczorem. Drogowcy zamkną całości jezdni głównej północnej Trasy AK - od węzła Wisłostrada do węzła Powązkowska. W niedzielę wyłączyli ją do Kolektorskiej.

- Przewiązka pomiędzy południową a północną nitką Trasy AK znajduje się pomiędzy Hłaski a Słowackiego. tu kierowcy jadący od Wisłostrady przejeżdżają na swoją stronę - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

Jak dodaje, drogowcy przygotowali się już do zamknięcia północnej nitki do węzła Powązkowska, jednak ruch wciąż odbywa się tak jak do tej pory. Do znajdującej się za ulicą Mickiewicza stacji benzynowej dojechać można dzięki otwartemu w piątek przejazdowi.

- Na zamkniętym odcinku nie toczą się dziś żadne prace - informuje reporter.

Zamknięta do października

Na południowej jezdni zaplanowano po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem trasy z Marymoncką i Słowackiego powstanie wjazd z południowej jezdni na jezdnię serwisową, którą będzie można dojechać aż do węzła Powązkowska i do zjazdu w kierunku drogi S8.

Wszystko zależy jednak od pogody. - Deszcz uniemożliwia nam malowanie oznaczeń na jezdni. Plan jest taki, by kierowcy nową organizacją ruchu pojechali w poniedziałek rano. Bardzo trudno określić kiedy dokładnie to się stanie ze względu na deszcz - mówiła w sobotę Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czynne są cały czas zjazdy na Marymoncką i Słowackiego a także na Broniewskiego oraz Powązkowską i gen. Maczka. Jezdnia północna ma być zamknięta do października 2014 r.

Wielki remont

Remont Trasy AK rozpoczął się jesienią zeszłego roku. Od tamtej pory sukcesywnie wprowadzane są zmiany w ruchu umożliwiające prace budowlane - z ruchu wyłączono północną część mostu Grota-Roweckiego, siedem łącznic z Wisłostradą i Modlińską, zamknięto Gdańską, zwężono wiadukty na ul. A. Mickiewicza, J. Słowackiego i Powązkowskiej.

Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 przebudowuje (wcześniej taka modernizacja objęła Trasę Toruńską po drugiej stronie Wisły) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r. Wykonawcą robót jest firma Metrostav S.A.

Utrudnienia na Trasie AK
Utrudnienia na Trasie AKMarcin Gula / tvnwarszawa.pl
Kolejne utrudnienia na Trasie AK
Kolejne utrudnienia na Trasie AKLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

lata/r

Pozostałe wiadomości