Zmiany na placu Wilsona. Zyskają piesi i tramwaje

Prace na pl
Prace na pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrace na pl

Na placu Wilsona zaczęły się prace drogowe. Ma być bezpieczniej i wygodniej dla pieszych, a tramwaje dostaną priorytet. Drogowcy zapewniają, że kierowcy też zyskają.

Obecna organizacja ruchu na placu Wilsona jest powszechnie krytykowana. Światła ustawione są tak, żeby maksymalnie ułatwić przejazd samochodami. W efekcie piesi bardzo długo czekają na zielone, które często pozwala przejść tylko przez jedną jezdnię. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a i kierowcy nie są do końca zadowoleni, bo przejazd niektórymi relacjami oznacza czasem konieczność trzykrotnego zatrzymania się na światłach.

Sytuacja ma się jednak zmienić. Jak informuje ZDM, Tramwaje Warszawskie wprowadziły tam już priorytet, a teraz czas na porządki i drobne korekty dotychczasowej organizacji ruchu.

- W tej chwili trwają prace przy ustawieniu sygnalizacji na rogu Krasińskiego i Mickiewicza - relacjonuje w poniedziałek Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Rozkopana została także zatoczka autobusowa - dodaje.

Jak dodaje, prace nie spowodowały dużych utrudnień.

Co się zmieni?

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada zmiany m.in. tam, gdzie do placu dochodzi (od strony Sadów Żoliborskich) ulica Krasińskiego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko dwa - a nie, jak dotąd, trzy - pasy, a wyspa zostanie powiększona. - Dzięki temu uspokoimy ruch przed wjazdem na skrzyżowanie, a co za tym idzie, zwiększymy bezpieczeństwo - wyjaśniają drogowcy.

Na tym nie koniec. Na zjeździe z pl. Wilsona na ul. Krasińskiego, w kierunku Wisłostrady będzie tzw. półtora pasa. - Kierowca będzie miał do dyspozycji pas do skrętu w prawo, pas do skrętu w prawo i jazdy na wprost oraz trzeci pas służący tylko do okrążania placu - tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Dodatkowo, drogowcy w porozumieniu z ZTM zlikwidują nieużywaną zatokę autobusową, znajdującą się przy wejściu do parku Żeromskiego. - Poszerzone zostaną także azyle dla pieszych - dodaje Gałecka.

Jak informują drogowcy, prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

su/r

Pozostałe wiadomości