Zmiany dla pasażerów SKM. Zamknięty jeden tor

Warszawa

ZTMZmiany w kursowaniu SKM

Zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich od 1 lipca. W związku z zamknięciem jednego z torów pomiędzy Dworcem Gdańskim a przystankiem Warszawa ZOO zmieni się rozkład jazdy.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, niektóre kursy KM i SKM z Legionowa zostaną skrócone do stacji Warszawa ZOO, a większość pociągów jadących na tym odcinku do Warszawy Zachodniej będzie odjeżdżać o innych niż dotąd porach.

Zmiany w kursowaniu

Zmiany będą dotyczyć m.in. porannego kursu linii S9. Pociąg odjedzie z Legionowa o 6.18 i zakończy przejazd na przystanku Warszawa ZOO. Aby dojechać do Warszawy Gdańskiej lub Zachodniej trzeba będzie przesiąść się w pociąg KM z Ciechanowa. Na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Zachodnia będą honorowane w nim wszystkie bilety ZTM.

W godzinach od 14 do 20 będzie kursować kilka składów KM i SKM z i do przystanku Warszawa ZOO. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa ZOO bilety KM będą honorowane w pociągach SKM S9, a na odcinku Dw. Gdański – Rondo Starzyńskiego – w autobusach i tramwajach.

Zmienią się również godziny odjazdów dwóch porannych kursów S3 z Wieliszewa. Pociągi odjadą z tej stacji 6 minut wcześniej (o 5.51 i 6.51).

CZYTAJ TEŻ O SYMBOLICZNYM POŻEGNANIU STARYCH KOLEJEK:

Ostatni kurs EN94
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

md/ran