Zmian na pl. Konstytucji będzie coraz więcej

Warszawa

Już nie postawimy samochodu na pl. Konstytucji. Wyłaczony jest parking na środku i w południowo-wschodniej czesci placu. Zmiany spowodowane są przygotowaniami do koncertu sylwestrowego. Ale na tym nie koniec utrudnień.

Ruszyła budowa sceny, z której dla warszawiaków w czasie tegorocznego sylwestra zagrają gwiazdy.

Objazdy i wyłączony pas

Dlatego drogowcy wprowadzili zakaz parkowania, który może obowiązywać w tym miejscu nawet do 6 stycznia.

Przez prawie miesiąc miejsca parkingowe będą niedostępne również dla osób, które wykupiły abonament mieszkańca w strefie płatnego parkowania. Nie będą musiały jednak płacić jeżeli postawią auto w obrębie ulic: Wilczej, Kruczej, Mokotowskiej, Placu Zbawiciela, Nowowiejskiej, Placu Politechniki, Stanisława Noakowskiego, Emilii Plater do Wilczej.

Kolejna zmiana to wyłączenie z ruchu pasa do jazdy w lewo. Aby dotrzeć na Koszykową po zmianach w ruchu trzeba zawrócić na skrzyżowaniu ulic Ludwika Waryńskiego z Nowowiejską, albo ulicą Piękną dojechać do Mokotowskiej i zawrócić skręcając w prawo w Marszałkowską w kierunku Placu Konstytucji.

Coraz więcej organiczeń

Dodatkowo od 27 grudnia bedą do końca roku wyłączane kolejne pasy ruchu, a w dniu koncertu na pl. Konstytucji nie wjadą nawet tramwaje.

- Niestety, tyle trwają przygotowania. Co do sprzątania po imprezie, ten czas może się skrócić, ale wszystko zależy od pogody - mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektorka biura promocji miasta, które organizuje koncert.

Gwiazdą będzie Roxette

W tym roku gwiazdą stołecznego sylwestra będzie grupa Roxette. Zagrają także Kombi, Wojciech Gąssowski, Szymon Wydra, Natasza Urbańska, Maciej Maleńczuk, Urszula, Varius Manx, Kasia Kowalska, Alicja Węgorzewska.

O północy noworoczne życzenia warszawiakom złoży prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

mjc/mz