Zmarznięty gekon w pudełku z grejpfrutami

Warszawa

straż miejskaZnaleziony gekon

Karton z grejpfrutami, który trafił do śródmiejskiego sklepu, krył nie lada niespodziankę. Pracownik znalazł w środku wyziębioną jaszczurkę.

Nietypowego odkrycia dokonano w ostatnich dniach. Do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników jednego ze śródmiejskich sklepów - poinformowali, że w kartonie z owocami znaleziono małą jaszczurkę.

Trafiła pod lampę

- Na miejscu osoby zgłaszające wskazały nam małego gekona, którego znalazły w skrzynce z grejpfrutami. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że znaleziona jaszczurka była bardzo wyziębiona, dlatego umieścili ją pod lampą, aby choć trochę ją ogrzać. Dopiero po ogrzaniu się zwierzątko odżyło - relacjonuje inspektor Andrzej Barszcz z ekopatrolu

Jak dodaje, gekon nie miał ogonka. Strażnicy przypuszczają, że odrzucił go pod wpływem stresu, co jest charakterystyczną reakcją na zagrożenie.

Gekon murowy został przekazany pod opiekę specjalistów z ośrodka działającego przy warszawskim zoo. Ten gatunek występuje między innymi w zachodniej i południowej części Europy.

ZOBACZ TEŻ INNE MATERIAŁY O EKOPATROLU:

Strażnicy wypuścili ptakiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/gp