Zmarła radna Olga Johann

Warszawa

Zmarła wieloletnia radna Warszawy Olga Johann. Miała 74 lata. Na czwartkowej sesji samorządowcy uczczą jej pamięć minutą ciszy.

- Dostaliśmy informację o śmierci Olgi Johann dzisiaj rano – potwierdziła tvnwarszawa.pl Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy. I dodała, że w czwartek odbędzie się sesja rady miasta. – Bez wątpienia będzie minuta ciszy – zapowiedziała.

Olga Johann przez wiele lat była radną miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zajmowała się między innymi nazewnictwem ulic. Kultywowała pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

- Dla mnie prywatnie to ogromna wyrwa. W osobie Olgi miałem ogromne wsparcie w Radzie Warszawy – mówi nam krótko Cezary Jurkiewicz, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

"Spoczywaj w pokoju" - napisał z kolei na Facebooku Filip Frąckowiak, również radny PiS.

Jak podaje PAP, Johann od kilku miesięcy ciężko chorowała.

Z ministerstwa do samorządu

Olga Johann urodziła się w Warszawie 8 października 1942 roku.

Jak czytamy na stronie Rady Warszawy, była absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych. W latach 1990–91 pracowała jako główny specjalista w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie nadzorowała pracę kuratorów oświaty oraz przygotowywała projekty aktów normatywnych. Od 1992 do 2006 roku pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP". Była też członkiem komisji dyscyplinarnej MEN.

W latach 2002–06 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była też przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawa i Sprawiedliwości.

Jej mężem był Wiesław Johann, b. sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

ran,PAP/r