Zmarł znany DJ Maceo Wyro. Jeszcze wczoraj zapraszał na koncert

Warszawa

facebookDj Maceo Wyro zmarł w wieku 42 lat

Niespodziewanie w wieku 42 lat zmarł Maceo Wyro, znany warszawski DJ. Wczoraj wieczorem zapowiadał na Facebooku koncert DJ-skiego kolektywu PiLi PALiLi. "Jutro gramy nasz nowy live-act w Trójce" - napisał. Kilka godzin później jego fani dopytywali "Maceo odezwij się i powiedz, że to nieprawda, że ktoś sobie jaja zrobił".

"14 maja, około godziny 23:00 odszedł od nas Maceo Wyro. Rodzina i przyjaciele proszą o wyrozumiałość i spokój w tych trudnych chwilach. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane w najbliższych dniach" - taki wpis pojawił się na fanpage'u "PiLi PALiLi".

Niewinni Czarodzieje "PiLi PALiLi" i grali

"PiLi PALiLi" to młodzieżowa odmiana zespołu DJ-skiego kolektywu "Niewinni Czarodzieje". Maceo Wyro wraz z DJem Envee byli jego filarami.

Wspólnie grali od 2002 roku. Ich muzyka była mieszanką nu jazzu z breakbeatem, funkiem, neo soulem i hip-hopem. Muzycy współpracowali m.in. z Tomaszem Stańką, Mariką, Brodką, Pink Freud i Marysią Sadowską.

Twórczość Maceo Wyro była nowatorska. Środowisko muzyczne doceniało jego udział w tworzeniu warszawskiej sceny klubowej. Maceo cieszył się popularnością nie tylko w Warszawie, ale też w całej Polsce i za granicą.