Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zmarł mężczyzna potrącony przez pijanego kierowcę bmw

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZmarł mężczyzna potrącony przez bmw

W poniedziałek zmarł mężczyzna potrącony przez pijanego kierowcę bmw. Kierowca usłyszał już zarzuty m.in. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Na proces poczeka w areszcie.

Policja poinformowała, że mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonym. Został już tymczasowo aresztowania na trzy miesiące.

Mężczyzna, który prowadził bmw, miał około 2 promile alkoholu we krwi.

Nie zatrzymał się do kontroli

W niedzielę przed południem samochód marki bmw na belgijskich numerach, w którym siedziały cztery osoby, nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg.

Uciekający samochód przejechał most Śląsko-Dąbrowski i próbował skręcić w lewo, w Jagiellońską. - Tam potrącił dwie osoby i ściął słup z sygnalizacją świetlną.

Samochód zatrzymano dopiero na rondzie Starzyńskiego. Kierowca, jeden z pasażerów i jadąca z nimi kobieta byli pod wpływem alkoholu. Trzeci mężczyzna był trzeźwy. - Jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym - relacjonował na antenie TVN24 Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej policji.

Ofiara śmiertelna

W poniedziałek, jedna z osób poszkodowanych w niedzielnym wypadku, zmarła w szpitalu. – Prokuratura najprawdopodobniej zleci sekcję zwłok – mówiła Marta Sulowska z komendy na Pradze Północ.

POŚCIG ZA KIEROWCĄ BMW:

Kierowca usłyszał zarzuty
ksp
Pościg za kierowcą bmw, który potrącił dwie osoby
TVN24 ; Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Tu przeczytasz więcej.