Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zmarł Janusz Grzyb, wieloletni wójt Nadarzyna

Warszawa

archiwum TVNJanusz Grzyb

W piątek rano urząd w Nadarzynie poinformował o śmierci wieloletniego wójta gminy Janusza Grzyba. Miał 55 lat. Swoje stanowisko pełnił od 1998 roku.

W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku Grzyb startował z lokalnego komitetu o nazwie "Ponad Podziałami". Zdobył 55 procent poparcia i rozpoczął swoją czwartą kadencję. Planował, że w kolejnych wyborach już nie wystartuje.

Wójtem był łącznie przez 19 lat. W 2014 roku odbyło się referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska. Okazało się jednak niewiążące z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Grzyb od lat chorował na cukrzycę. Zmarł w piątek, w wieku 55 lat. Informację podał między innymi urząd w Nadarzynie.

"Z głębokim żalem zawiadamiany, że odszedł od nas Człowiek Niezwykły, Wybitny, Wieloletni Gospodarz Gminy Nadarzyn, Wójt. Swój urząd pełnił nieprzerwanie od 1998 roku. (…) Przepełnieni ogromnym bólem i żalem przekazujemy słowa szczerego współczucia i ubolewania rodzinie oraz najbliższym" - czytamy w informacji podpisanej przez radnych, sołtysów i urzędników.

Odznaczony za zasługi

Janusz Grzyb skończył Wyższą Szkołę Rolniczo-Pedagogiczną w Siedlcach i studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Był członkiem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju, prezesem Zarządu Gminnego Związku OSP RP oraz wiceprezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP RP.

Za dokonania związane z aktywnością samorządową Grzyb zdobył kilka odznaczeń, w tym m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski czy Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP.

kw/mś