Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zmarł Edward Dwurnik. Mistrz miał 75 lat

Warszawa

TVN24Nie żyje Edward Dwurnik

Edward Dwurnik nie żyje - podała "Gazeta Wyborcza". Znany malarz i grafik zmarł w niedzielę rano w swoim domu. Miał 75 lat.

Edward Dwurnik nie żyje - podała "Gazeta Wyborcza". Znany malarz i grafik zmarł w niedzielę rano w swoim domu. Miał 75 lat. Edward Dwurnik urodził się w 1943 roku. Studiował w latach 1963-70 malarstwo i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a także przez trzy lata rzeźbę. Informację o śmierci artysty podała "Gazeta Wyborcza". Potwierdziła ją również w mediach społecznościowych Monika Olejnik. "Żegnaj, kochany Przyjacielu" - napisała dziennikarka TVN24.

Zasłynął cyklem "Podróże autostopem"

Dwurnik urodził się w 1943 roku. W latach 1963-70 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - malarstwo oraz rzeźbę. Jako twórca zasłynął już w latach 60., cyklem obrazów "Podróże autostopem". Jest również autorem między innymi serii "Od Grudnia do Czerwca" traktującej o ofiarach stanu wojennego czy "Drogi na Wschód", która upamiętnia ofiary stalinizmu.Edward Dwurnik otrzymał wiele nagród. Został między innymi uhonorowany Nagrodą Kulturalną "Solidarności" (1983), Nouvelle Biennale de Paris (1985), nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu (1988) i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej (1992).

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

W czerwcu informowaliśmy też o śmierci pisarki Barbary Wachowicz-Napiórkowskiej:

Nie żyje Barbara Wachowicz-Napiórkowska
TVN24

akr/now