Złożyli kwiaty przed Pałacem

Warszawa

| "Przegląd Sportowy", "Fakt"fot. TVN Warszawa

Po godzinie 8.40, jak co miesiąc, Jarosław Kaczyński złożył kwiaty i odmówił krótką modlitwę przed Pałacem Prezydenckim. Towarzyszyli mu posłowie PiS oraz tłum ludzi. Wcześniej prezes PiS wziął udział we mszy świętej upamiętniającej ofiary katastrofy z 10 kwietnia. W piątek po południu prezes PiS weźmie udział w inauguracji tzw. "Ruchu Smoleńskiego".

Podczas składania kwiatów przez Kaczyńskiego z tłumu słychać było okrzyki "Tu jest Polska, a nie Moskwa". Po odmówieniu modlitwy, zebrani odśpiewali hymn Polski.

Po złożeniu kwiatów przed Pałacem, Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu przedstawicielami PiS udał się na Wojskowe Powązki (odwiedzi tam symboliczny grób pary prezydenckiej), następnie odbędzie się konferencja ruchu w podwarszawskiej Jachrance.

Grób pary prezydenckiej na Powązkach - czytaj na Kontakcie24

Wieczorem prezes PiS będzie uczestniczył we mszy św. w archikatedrze św. Jana. Po mszy przed Pałac Prezydencki przejdzie pochód, który poprowadzą księża. Będą odmawiane modlitwy i śpiewane pieśni religijne.

Modlitwy i manifestacje

Na dziś zaplanowano także trzy manifestacje. W pierwszej Stowarzyszenie Porozumienie Społeczne zbierze się przed kościołem seminaryjnym i przemaszeruje przed gmachy: Sejmu, Prokuratury Generalnej, Kancelarii Premiera i Ambasady Rosji. Przemarsz jest zaplanowany między godz. 9:30 a 12:30.

Przed Pałacem Prezydenckim odbędą się także dwie inne demonstracje. Pierwsza, Inicjatywy Społecznej Porozumienie Rawskie, od godz. 17.00 do 20.00. Z kolei od godz. 20.00 do 22.00 ma się odbyć protest zgłoszony przez osobę prywatną.

Utrudnienia w komunikacji

Na czas demonstracji swoje trasy zmieni 15 linii autobusowych. Szczegóły zmian są dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Czytaj także na tvn24.pl

bf/par