Złodziej aut wpadł w policyjną zasadzkę

Warszawa

stołeczna policjaPolicjanci udaremnili kradzież hyundaia

Policjanci z północnopraskiego zespołu zwalczającego przestępczość samochodową udaremnili kradzież hyundaia i zatrzymali na gorącym uczynku 42-letniego Krzysztofa G. Usłyszał on zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów hyundai i kia oraz kradzieży z włamaniem do hondy. Policjanci zabezpieczyli u niego liczne przedmioty, służące do kradzieży samochodów. G. został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z północnopraskiego wydziału mienia, wchodzący w skład zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej, dostali informację, że za ostatnimi kradzieżami pojazdów głównie marek Hyundai i Honda może stać mężczyzna, który porusza się hondą civic. Po zebraniu wszystkich informacji dotyczących podejrzanego postanowili przygotować zasadzkę i zatrzymać go na gorącym uczynku.

Kilka tygodni przygotowań

Policjanci przy ulicy Jagiellońskiej obserwowali pojazd, który pozostawał w ich zainteresowaniu. Kiedy wysiadł z niego mężczyzna i zaczął manipulować przy zabezpieczeniu zaparkowanego nieopodal hyundaia, funkcjonariusze tylko potwierdzili swoje przypuszczenia. Zatrzymali mężczyznę w chwili, kiedy ten próbował odjechać z parkingu. W wyniku przeszukania hondy, którą poruszał się 42-letni Krzysztof G. oraz jego mieszkania kryminalni znaleźli narzędzia służące do kradzieży samochodów, takich marek jak Honda, Kia i Hyundai.

Kryminalni powiadomili właścicielkę hyundaia, którego kradzież została udaremniona. Do zamka samochodu złodziej włożył tzw. „łamak”. Ślady włamania zostały zabezpieczone przez wezwaną na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą, która wykonała stosowne czynności procesowe.

Zarzuty i areszt

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, w prokuraturze Krzysztofowi G. przedstawiono zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem hyundaia i kia (został wówczas najprawdopodobniej spłoszony przez właścicieli) oraz kradzież z włamaniem do hondy. Z analizy prowadzonych spraw wynikało, że właściciele aut ponieśli straty w wysokości prawie 150 tys. złotych. Podejrzany był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 42-latka na okres trzech miesięcy oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, bowiem mężczyzna typowany jest do innych zdarzeń o podobnym charakterze na terenie Warszawy i okolic.

Trzy rozbite grupy

Kilkuosobowa grupa policjantów z północnopraskiej ,,samochodówki” przez ostatnie 12 mięsięcy rozbiła trzy poważne grupy dokonujące kradzieży pojazdów. W wyniku tych działań aresztowanych zostało sześć osób oraz zabezpieczono sprzęt o wartości około 200 tys. złotych służący do kradzieży pojazdów. Policjanci z „samochodówki” działają nie tylko na Pradze, ale też na Targówku i Białołęce.

Kamera zarejestrowała moment kradzieżyksp
wideo 2/4

md/gp