Zlikwidują zwężenie na zjeździe z mostu Grota-Roweckiego

Warszawa

fot

Miejski inżynier ruchu zdecydował, że na zjeździe na Wisłostradę z mostu Grota- Roweckiego znowu pojawią się dwa pasy. Jednak na przywrócenie starej organizacji ruchu trzeba będzie poczekać do połowy listopada.

Decyzję o likwidacji zwężenia od strony Żoliborza inżynier podjął po skargach kierowców. Pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl pod koniec września. Kierowcy narzekali, że zjazd od strony Żoliborza jest pusty, natomiast w korku od strony Wisły stoi bardzo dużo samochodów.

Chcieli dobrze, a wyszło...

Do Zarządu Dróg Miejskich trafił już projekt organizacji ruchu, przywracający dwa pasy. – Wykonamy to najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Najpóźniej w pierwszej połowie listopada, jak pozwoli na to pogoda - mówi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM.

Drogowcy zabrali kierowcom jadącym od strony Targówka i Białołęki jeden pas ruchu, bo chcieli ułatwić zjazd na Wisłostradę samochodom jadącym od strony Żoliborza. Do tej pory, żeby włączyć się do ruchu musieli się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa. Jednak nowa organizacja nie sprawdziła się- z Bielan wjeżdżało niewiele aut.

bf/ec