Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Straty na 10 milionów zł

Warszawa

CBŚPAkcja policji

7 milionów papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w nielegalnej fabryce pod Warszawą. Straty skarbu państwa oszacowano na 10 mln złotych.

Akcję w kilku miejscowościach pod Warszawą przeprowadziły służby z Olsztyna. "Dokładnie wytypowali posesje, na których miało dochodzić do przestępczego procederu. Wspólnie z funkcjonariuszami innych służb: warmińsko-mazurskiego oddziału SG, Izby Celnej z Olsztyna i pracownikami UKS z Olsztyna weszli jednocześnie do kilku pomieszczeń" – informuje Agnieszka Halmelusz, rzeczniczka CBŚP.

Usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze zabezpieczyli działającą linię produkcyjną, papierosy i krajankę tytoniową. Łącznie policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 26 do 54 lat, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji.

Czterech z zatrzymanych usłyszało w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym.

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące przez mokotowski sąd.

ran/sk