Zlicytowany ikarus nie zniknie ze stołecznych ulic

Warszawa

aukcje.wosp.org.plZlicytowany ikarus

To grupa Marvipol wygrała w licytacji wysłużonego ikarusa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deweloper chce go przekazać miłośnikom komunikacji miejskiej.

O zlicytowanym ikarusie 260 pisaliśmy w piątek, teraz ujawnił się jego nabywca, który zapłacił blisko 30 tysięcy złotych. - Mamy powody do podwójnej satysfakcji – z jednej strony, wygrywając licytację wsparliśmy szlachetne dzieło kierowanej przez Jerzego Owsiaka organizacji, z drugiej – bardzo chcieliśmy zachować ostatni egzemplarz legendarnych ikarusów, które przez ostatnie 30 lat służyły mieszkańcom Warszawy, jako świadectwo historii miejskiej komunikacji – informuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

"Godne miejsce w Warszawie"

Deweloper, który buduje m.in. na Ursynowie, Mokotowie, Żoliborzu czy we Włochach, zapewnia, że nie chce, by ikarus odszedł w zapomnienie. Ma zamiar przekazać pojazd miłośnikom komunikacji miejskiej.

- Wspólnie z władzami stolicy będziemy starali się, aby ten wciąż sprawny kawał historii stołecznej komunikacji znalazł swoje godne miejsce w Warszawie – zapewnia Mariusz Książek.Na licytację został wystawiony autobus o numerze bocznym 6306 (rok produkcji 1993). Jak informował ratusz, pochodzi z zajezdni Ostrobramska. Do ostatnich dni jeździł po ulicach Warszawy wożąc pasażerów.Oficjalnie ostatni warszawski ikarus zjechał z regularnej trasy do zajezdni pod koniec listopada 2013 roku. Na pokładzie przewoził głównie miłośników komunikacji, którzy postanowili pożegnać te wysłużone autobusy.TAK WYGLĄDAŁO POŻEGNANIE IKARUSÓW W STOLICY:

ran/roody

Fakty o ikarusach
tvn