Zleciła zabójstwo męża.Odpowie za zbrodnię sprzed 16 lat

Warszawa

sxc.huZleciła zabójstwo męża

Do mieszkania na Mokotowie wpadło trzech mężczyzn. Na drodze stanęła im kobieta. Napastnicy zaatakowali ją gazem. Następnie postrzelili w głowę jej męża. Kulisy napadu policjantom udało się ustalić dopiero po 16 latach.

Do napadu doszło przy ulicy Puławskiej. Ranny mężczyzna, dzięki natychmiast udzielonej pierwszej pomocy, cudem przeżył. Ze szpitala wrócił wprost do domu. Nie wiedział, że wraca do osoby, która zleciła napad.

Informacja po 16 latach

Policjanci robili co mogli. Zebrali dowody, przesłuchali świadków. Niestety śledztwo utknęło. Przełom nastąpił na początku tego roku. Do mundurowych dotarła informacja, że w sprawę zamieszana jest 52-letnia Krystyna M. To ona miała zlecić zabójstwo męża, a następnie, dla zmylenia śledczych, upozorować napad rabunkowy. Śledztwo natychmiast ruszyło z miejsca. Policjanci szybko namierzyli kompanów Krystyny M. Do aresztu trafili 33-letni Wirgiliusz L. i 32-letni Adam C. Za kratami jest też żona, która podżegała do zabójstwa męża.

Prawdopodobnie sprawcy myśleli, że sprawa już nigdy nie ujrzy światła dziennego. Bardzo się pomylili. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Nie unikną kary.

wp//ec