Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zjeżdżali na linach z Pałacu Kultury. Policja pokazuje wideo z ćwiczeń

Warszawa


Policja wspólnie z wojskiem i strażą pożarną wykorzystała Pałac Kultury do ćwiczeń ze sprzętem alpinistycznym, symulując m.in. ewakuację poszkodowanych po ataku terrorystycznym.

Niecodzienne szkolenie odbyło się 21 kwietnia, policja udostępniła film nagrany m.in. z kamer zainstalowanych na hełmach. Widać na nim m.in. jak zjeżdżają na linach z najwyższych pięter pałacu.

"Przećwiczono ewakuację poszkodowanych z budynku przy użyciu sprzętu oraz technik alpinistycznych" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Ćwiczenia odbyły się w ramach przygotowań do szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Uczestniczyli w nich policjanci z Wydziału Realizacyjnego KSP wraz z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz Grupą Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

skw/r

Policja ćwiczy na PKiN | policja.waw.pl
Policja ćwiczy na PKiN | policja.waw.pl
Policja ćwiczy na PKiN | policja.waw.pl
Policja ćwiczy na PKiN | policja.waw.pl