Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Zjeżdżał rowerem do metra. Zginął na miejscu

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plWypadek na stacji metra

Na miejscu zginął mężczyzna, który chwilę po północy próbował... zjechać rowerem po schodach prowadzących do stacji metra Natolin. Pierwszą informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24, od jednego z internautów.

Jak poinformował Andrzej Browarek z Komendy Stołecznej Policji, do wypadku doszło 10 minut po północy. - Około 30-letni mężczyzna zjeżdżał na rowerze po schodach prowadzących do stacji metra. Przewrócił się. Zmarł na miejscu na skutek urazu głowy – informuje Browarek.

- To, czy spożywał alkohol, okaże się po sekcji zwłok - stwierdził. Browarek dodał, że policja na razie nie zna personaliów mężczyzny.

Pierwszy taki wypadek

Jak uzupełnił Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego, do wypadku doszło na schodach przy wejściu do stacji Natolin. Rowerzysta wjeżdżał od strony północno-zachodniej, od ulicy Płaskowickiej. - Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielali pracownicy metra - powiedział rzecznik. Jak przypomniał, regulamin Metra Warszawskiego zabrania jazdy na rowerze. - Niestety od czasu do czasu odnotowujemy próby jazdy na rowerze czy rolkach po peronie – powiedział rzecznik. Malawko dodał, że z tego typu wypadkiem spotkał się po raz pierwszy.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

ak//tka/roody