Zjazd z mostu Łazienkowskiego na Puławy otwarty

Najnowsze


Pięć miesięcy przed wyznaczonym terminem wykonawca zakończył ostatnie prace remontowe na estakadzie mostu Łazienkowskiego w kierunku Puław.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zgodnie z umową, prace miały zakończyć się do 31 maja przyszłego roku, co oznacza, że otwarto estakadę 5 miesięcy przed deklarowanym terminem.

- Przed godz. 20 montowaliśmy bariery oraz malowaliśmy oznakowanie poziome - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. Jak dodała, na estakadę wyjechali już pierwsi kierowcy.

Natychmiastowy remont

W październiku informowaliśmy, że podczas skuwania gzymsów na estakadzie w kierunku Puław okazało się, że w bardzo złym stanie jest jej fragment (około 20 mkw), na którym trzeba było wymienić nawierzchnię. Podjęto decyzję o natychmiastowym remoncie.

- Prace polegały na rozebraniu zdegradowanej konstrukcji i jej odtworzeniu. Wykonaliśmy zbrojenia, wylaliśmy beton, który został następnie zaizolowany, ułożyliśmy krawężniki. Później powstała nawierzchnia jezdni – dwie warstwy asfaltu: wiążąca i ścieralna - wytłumaczył Zarząd Dróg Miejskich.

W ostatnim czasie montowano specjalne przykrycia ulicy - wybrano rozwiązanie dostosowane specjalnie do natężenia ruchu, jakie zwykle panowało na tym odcinku.

Kładka dla rowerów

W 2016 roku mają ruszyć prace przy budowie kładki dla rowerów. Kładka ma być gotowa w 2017 roku. We wrześniu radni na tę inwestycję przyznali 16 mln złotych.

Schody prowadzące do przystanków zostaną odbudowane :

Wyburzyli schodyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ło/

Źródło zdjęcia głównego: ZDM